Een nieuw normaal
Het ‘Nieuwe Normaal’ impliceert in ieder geval dat het gaat over een situatie die nog wel even gaat duren. En dat is minder goed nieuws voor de mensen die nog hunkeren naar de oude situatie. Bewust of misschien onbewust. Het doel is echter helder. We willen allemaal corona verslaan. Maar het doel begint voor sommigen wel steeds abstracter te worden. Waar doe ik het precies voor? En daarmee lijkt de urgentie ook steeds minder te worden. Of zelfs helemaal te verdwijnen.
De uitdaging
Hoe krijg je jouw mensen hierin mee? Een set met regels en protocollen, hoe uitgebreid ook, zal niet voldoende zijn. Het zal een mix moeten zijn van organisatie, ruimtelijke inrichting, technologie en cultuur. Cultuur is daarbij misschien nog wel de lastigste horde. Nieuw gedrag aanleren is lastig, maar oud gedrag afleren is nog veel lastiger. Hoe veranderen we ons eigen gedrag? Hoe zien onze nieuwe gewoontes eruit? Hoe zorgen we ervoor dat die ook nog vriendelijk zijn voor onze collega’s en klanten? En, niet onbelangrijk, hoe houden we het vol?
Maak slimme combinaties!
Hoe pak je dit aan? Het gaat daarbij eerst om bewustzijn, daarna het aanleren van nieuwe gewoontes en vervolgens het inslijpen van dit nieuwe gedrag. Om dat te kunnen realiseren zullen we elkaar moeten inspireren, uitdagen en natuurlijk belonen. Bij Bright Alley iets waar we ook in andere omstandigheden genoeg ervaring mee hebben. Hierbij combineren we slim de bestaande en waar nodig nieuwe oplossingen zoals een dilemma-spel waarin we medewerkers dilemma’s in het grijze gebied voorleggen en vragen hierop te reageren, performance support waarin medewerkers snel een antwoord op hun vragen vinden, inzet van gamification om de richtlijnen op een leuke manier te blijven volhouden en bijpassende marketing en communicatie.
Is dit allemaal herkenbaar voor jou en je organisatie? En zit jij ook met de uitdaging hoe je straks het nieuwe normaal op de werkvloer implementeert? Wij denken graag met je mee.